XXIII Międzynarodowy Plener Malarski imienia Jolanty Zdrzalik – Łagów – 2017

pod hasłem   „Lubuskie zamki, pałace i jeziora na płótnie malowane”. Projekt współfinansowany w 2017 roku przez Zarząd Województwa Lubuskiego  pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak.

W dniach 12-25 czerwca br. Łagów tradycyjnie przyjmuje swoich artystów. Są to uczestnicy XXIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego imienia Jolanty Zdrzalik – Łagów – 2017.
Organizatorzy i partnerzy serdecznie zapraszają na spotkanie z twórcami do Domu Katechetycznego, w którym są gościnnie rozlokowani uczestnicy pleneru i gdzie odbywają się otwarte warsztaty plastyczne.
Dniem specjalnym dla organizatorów i uczestników tego spotkania będzie 22 czerwca. W tym dniu na Pikniku Kulturalnym w amfiteatrze łagowskim o godz. 13:00 otworzy swoje drzwi Miasto Artystów-Zaułek Sztuki-Łagów i goście razem z artystami będą świadkami najnowszej imprezy Łagowa rozpoczynającej sezon. Piknik Kulturalny – jest to święto sztuk na Ziemi Lubuskiej i odbywa się w Łagowie. Artyści-plenerowicze zaprezentują swój dorobek artystyczny w głównej części programy Pikniku Kulturalnego a program przewiduje zaprezentowanie symboliczne znaku – tablicy Miasta Artystów – Zaułku Sztuki-Łagowa oraz inne ciekawostki tego kulturalnego wydarzenia.

Podczas trwania XXIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. J. Zdrzalik w Łagowie pod hasłem „Lubuskie zamki, pałace i jeziora na płótnie malowane” artyści zapoznali się z regionem, wybrali obiekty do malowania i rysowania. Powstały prace na płótnie i papierze na których można z pewnością rozpoznać charakterystyczne budowle pałacowe, zamki i kościółki Ziemi Lubuskiej oraz jeziora Łagowa.
Głównym obiektem dla twórców stał się zamek łagowski ale na wystawie poplenerowej w łagowskim amfiteatrze nie zabrakło pejzaży z pałacami w Przełazach, Broniszowie, Żaganiu i Żelechowie.
Oglądający podziwiali motywy architektury pałacowej Ziemi Lubuskiej oraz „kompozycje pejzażowe” powstałe na płótnach.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbył się w amfiteatrze pod otwartym niebem – panowała świąteczna atmosfera. Światło słoneczne oraz akompaniament muzyki wykonanej przez artystów Filharmonii Zielonogórskiej przydały wernisażowi nadzwyczajny charakter.

18 uczestników Pleneru oraz 9 warsztatowiczów:

Marta Weronika Andała
Sylwia Kalinowska
Benedykt Kroplewski
Irena Smoleń
Katarzyna Szurkowska
Anna Szymanek
Helena Zadrejko
Ireneusz Pruszyński
Julita Matuszak
Elżbieta Blanka Sawicka
Włodzimierz Browiński
Janusz Popławski
Stanisław Czarnecki
Petr Heyn
Anatol Martyniuk
Ryszard Rogala
Alina Golaszewska
Olena Adamenko
Ula Szkop
Renata Wożniak
Genowefa Kmita
Halina Kubiszyn
Stanisława Lipska
Krystian Kierecki
Lila Padiasek
Terenia Sikora
Ałła Trofimenkova-Herrmann.

Możliwość komentowania jest wyłączona.