„Niebo w Zieleni” – Łagów 2017

Obrazy powstałe na  XXIII Międzynarodowym Plenerze Malarski im. J. Zdrzalik – „Niebo w Zieleni” – Łagów 2017, zorganizowanym przez Łagowski Dom Artystów w dniach 12-25 czerwca br., tradycyjnie można oglądać w Galerii Magiel łagowski.

W dniu 23 czerwca w amfiteatrze łagowskim odbywał się wernisaż poplenerowej wystawy i uczestniczyli w nim liczni goście Pikniku Kulturalnego – uroczystości Miasta Artystów – Zaułku Sztuki w Łagowie: przedstawiciele Pani Marszałek Elżbiety Anny Polak: Pani Joanna Malon i Poseł na Sejm Pani Katarzyna Osos oraz Pani Dominika Szydłowska, przedstawicielka Starostwa Powiatowego Pani Urszula Miara oraz władze Łagowa, goście łagowianie i turyści, uczestnicy pleneru artyści z Polski i poza kraju.

Piękno lubuskiego landszaftu, zamki i pałace, kościółki, jego jeziora i lasy inspirowały artystów. Twórcy zapoznali się z regionem, wybrali obiekty do malowania i rysowania. Powstały prace na płótnie i papierze na których można z pewnością rozpoznać charakterystyczne budowle pałacowe, zamki i kościołki Ziemi Lubuskiej oraz jeziora łagowskie. Centralnym obiektem dla artystów był Zamek Łagowski ale nie zabrakło na wystawie poplenerowej pejzaży z pałacami w Przełazach, Broniszowie, Żaganiu i Żelechowie. Widzowie wystawy poplenerowej podziwiali twórcze motywy architektury pałacowej Ziemi Lubuskiej powstałe na płótnach. Wernisaż wystawy poplenerowej odbył się w uroczystej atmosferze przy słonecznym świetle pod otwartym niebem przy akompaniamencie muzyków Filharmonii Zielonogórskiej. To przydało wernisażowi nadzwyczajnego charakteru. Wystawa prezentowanych prac „Lubuskie zamki, pałace i jeziora na płótnie malowane” jest to prawdziwą promocja województwa lubuskiego i wysokiej sztuki.

„Łagów to wyjątkowe miejsce w którym kultura i pasja tworzą niesamowity, artystyczny klimat sprzyjający rozwoju wielu dziedzin sztuki „Kultur tworzą przecież ludzie – a nie cztery ściany jednej instytucji …. dzięki temu Łagów stał się prawdziwym „Miastem Artystów” i kulturalną perełka na artystycznej mapie naszego regionu” – tak charakteryzowała to wydarzenie mecenat projektu Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.

Katalog „Niebo w zieleni” w formacie pdf- część 1
Katalog „Niebo w zieleni” w formacie pdf- część 2
Katalog „Niebo w zieleni” w formacie pdf- część 3
Katalog „Niebo w zieleni” w formacie pdf- część 4

Możliwość komentowania jest wyłączona.