Sympozjum Rzeźbiarskie w Łagowie

Od 13 do 22 czerwca 2012 odbywało się w Łagowie Pierwsze Sympozjum Rzeźbiarskie, na którym powstawały prace w kamieniu granitowym i piaskowcu. Tematem prac były łagowskie legendy. Obecni  artyści to m.in.: Mirosław  Florczak – Stany, kamień piaskowiec, rzeźbiarz; Jerzy Zagrobelny – Wilków kolo Głogowa drewno, kamień; Maciej Poznań – rzeźba, malarstwo; Janosz Owsiany – Kotla Hoczemyśl; Bogusław Samorek – Głogów, rzeźba, malarstwo;

Organizatorzy i artyści zachęcali mieszkańców i gości Łagowa do uczestnictwa w warsztatach, podczas których przy współpracy profesjonalistów i amatorów powstało dziesięć prac.

Wystawa finałowa sympozjum, która odbyła się 22 czerwca 2012 roku, o godz. 19.00 w Łagowie, otrzymała od gości nazwę „Park Rzeźb”. Park pięknych kamieni przyciąga uwagę i zaprasza codziennie do oglądania na rogu ulic Kwiatowej i Podgórnej.

Organizatorzy Sympozjum:

Fundacja Łagowski Dom Artysty oraz Galeria Magiel.

Sponsorzy:

Kopalnia „Sieniawa”, PGNiG Odzial Zielona Góra, Firma ASCO Artystyczna pracownia, Firma ASBUD, gospodarze miejsc noclegowych – Kazimierz Dębski, Państwo Ćamerowie Pensjonat „Smreka” i Państwo Padiaskowie „Chata pod Lasem” na osiedlu Podgórnym w Łagowie.

Patronat Honorowy: Urząd Gminy Łagów

Możliwość komentowania jest wyłączona.