XVI Międzynarodowy Plener Malarski Łagów 2011

Czerwcowy XVI Plener Niebo w Zieleni 2011 w Łagowie zgromadził artystów, którzy przed laty stawiali swoje pierwsze kroki właśnie w Łagowie. Lista z nazwiskami plenerowiczów była niebywale bogata: Alla Trofimenkova-Herrmann z Łagowa, Kiejstut Bereźnicki z Sopotu, Maria Bieńkowska-Kopczyńska z Bolechowic k/Krakowa, Maria Dziopak z Warszawy, Bogusław Jagiełło z Gorzowa Wlkp., Stanisław Mazuś z Tych, Ryszard Patzer z Sopotu, Krystyna Prządka z Rzepina, Krystyna Rudzka-Przychoda z Lublina, Emilia i Andrzej Sobierajowie z Rumii, Barbara Stępniewska-Patzer z Sopotu, Anna Szymanek z Gorzowa Wlkp., Barbara Warzeńska ze Szczecina oraz Renata Wojnarowicz z Piły. Wszyscy artyści brali udział w wielu wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Mają też na swoich kontach liczne nagrody i wyróżnienia.

Podczas pleneru powstawało wiele prac w zaciszu pokoi Domu Katechetycznego (dzięki uprzejmości księdza Andrzeja) czy w fantastycznym Łagowskim plenerze obfitym w wodę i zieleń.

W trakcie pleneru poza tworzeniem dzieł małego i dużego formatu był czas na twórcze spotkania (w przedszkolach Łagowa i Sieniawy), a także proszone wizyty u dopingujących kolejnym plenerom właścicieli “Smreki” – Miry i Andrzeja Čamerów, w restauracji “Pod Lipami” – Anny i Andrzeja Stysiaków, a także w gościnnym domu Ally i Lothara Herrmann, gdzie smakołyki przygotowała Maryia Trofimenkova.

Katalog XVI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Łagowie

Możliwość komentowania jest wyłączona.