„Letnie Impresje” Anny Borcz

W pierwszych dniach września 2015 w Gorzowie Wielkopolskim w Galerii „ Pod Pocztową Trąbką”,  prowadzonej przez gorzowską artystkę Annę Szymanek, odbył się wernisaż wystawy wrocławskiej malarki, współpracującej również z Fundacją Łagowski Dom Artysty, Anny Borcz. Wystawa zatyłowana „ LETNIE IMPRESJE”  prezentuje prace w technikach olejnych i mieszanych, charakterystyczne dla autorki duże collages.

Autorka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom w1992 r. u prof. Konrada Jarodzkiego) W 2006 r. uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki piękne w zakresie malarstwa. Jest współorganizatorką międzynarodowych sympozjów i warsztatów malarskich. Prezentowała swoje obrazy na  wielu wystawach indywidualnych oraz uczestniczyła w pokazach  zbiorowych w kraju oraz zagranicą (Niemcy, Francja, Ukraina, Szwajcaria, Mołdawia, Rosja, Finlandia). Od 1993 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się również dydaktyką jako adiunkt na kierunku Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Anna Borcz mówiła, że: wystawa Letnie impresje prezentuje obrazy tworzone w czasie podróży podczas ostatniego lata. Nie są to jednak „letnie” ale również „gorące” wrażenia i emocje, związanie głównie z polskim morzem, portami, przestrzenią i wiatrem. Wykreowane postacie zdają się nierealne ale zjednoczone z realnym pejzażem.

W Galerii, znajdującej się w nietypowej przestrzeni, dużego, wysokiego holu poczty w Gorzowie artystka wspomniała też , że darzy je sentymentem ponieważ jest córką autorki książki  pt. „Poczty polskie” prof. inż. architekt Zuzanny Borcz, bogato ilustrowanej historii poczty i telekomunikacji ( wyd. Ossolineum 1992).

Wystawę malarstwa i collages można ogadać do połowy listopada 2015.

 Film z relacją z wernisażu z cyklu „Ekstraklasa kulturalna” TVP Gorzów 10.09.15  (fragment środkowy programu , po wystawie Hasiora) można obejrzeć pod adresem http://gorzow.tvp.pl/21573780/10092015-w-hasior-w-gorzowskim-bwa-a-borcz-w-galerii-pod-pocztowa-trabka-w-gorzowie-40lecie-zielonogorskiego-plastyka

http://giik.pl/sprawozdania/2157/kolejna_wystawa_pod_pocztowa_trabka.html

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.