Przygoda warsztatowa – Ja, moja Przyroda i otoczenie


Fundacja „Łagowski Dom Artysty” w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 podjęła działanie w projekcie „Przygoda warsztatowa – Ja, moja Przyroda i otoczenie”.

W projekcie uczestniczy w grupa mieszkańców gminy w różnym wieku: starsi i młodsi pracują nad wspólnie nad tematem i zbierają elementy pasujące do niego, układają je w kompozycje na płaszczyźnie sposobem collage.

Elementy do układania noszą symbole „natura” oraz „ nie natura” w różnych aspektach. Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania: „co znaczy pojęcie moje środowisko, jak mogę pomoc naturze” oraz jakim sposobem można połączyć przygotowany przez uczestników materiał aby powstał estetyczny obraz -portret środowiska w którym istniejemy.

Celem jest wesoły obraz, który ukazał by nasz rejon geograficzny, który my- uczestnicy razem obeszliśmy i w którym znalazły się autentyczne rzeczy przydatne do naszego projektu.

Zapewne nazbieramy na terenie parku, lasu i własnego ogródka ciekawostki przydatne dla realizacji pomysłu: będą to fragmenty natury (kora i patyczki, piórka ptaszków, liście i trawy) oraz przedmioty obce dla natury (korki i zakrętki, gwoździe, papier, plastyk, szkło i inne).

Kulminacja projektu jest zaplanowana w czasie rozpoczęcia sezonu turystycznego w Łagowie na drugą połowę czerwca: zaprezentujemy wówczas wspólną twórczość.
Działamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.