„Łagowski zaułek pomysłów artystycznych”

Łagowski Dom Artysty – opiekun grupy nieformalnej
przedstawia
projekt realizowany od 1 maja do 30 września 2016 roku przez

twórczą grupę nieformalną

 

Miejscem realizacji zadania jest  nasz  piękny ŁAGÓW położony  między jeziorami – typowa miejscowość turystyczna otoczona niepowtarzalnym pejzażem, w której kilka razy do roku odbywają się             ciekawe wydarzenia artystyczne z zakresu sztuk wizualnych – malarstwa, grafiki i rękodzielnictwa, gromadząc liczne grupy artystów z Polski i zagranicy. Opisywane zajęcia organizowane są przez grupa nieformalna aktywnych twórcze ludzi. W tym czasie w miejscu  realizacji zadania zorganizowane zostaną ciekawe imprezy artystyczne: „Niebo w Zieleni”  XXII Międzynarodowy Plener Malarski im Jolanty Zdrzalik w Łagowie -2016” i Sympozjum rzeźbiarzy z warsztatami,  słynny  festiwal LLF,  kostiumowe  rycerskie turnieje, napełniony ciekawostkami weekendy dla mieszkańców i turystów, popularne  muzyczne spotkania i koncerty Filharmonii Zielonogórskiej  oraz dożynki wiejskie. Wszystko to jest pasującym otoczeniem  i dodaje mocy atmosferze  twórczości dla uczestników zajęć projektu „Łagowski zaułek pomysłów artystycznych”.

Zorganizowano:

  • zajęcia rysunkowe, przygotowanie szkiców i prac materiale: w różnych twardych  oraz miękkich materiałach
  • spotkania integracyjne przy analizowaniu  prac. W spotkaniach integracyjnych uczestniczą uczestnicy zajęć oraz goście  zaproszeni: mieszkańcy, sympatycy projektu oraz gości zainteresowani
  • wystawę, która ma na celu  eksponowanie wykonanych w materiale prac i wybór miejsc dla ich ustawienia

Wystawa jest finałem projektu i odbędzie się w ostatnim tygodniu września. Przewidujemy
mały poczęstunek dla wszystkich w czasie oglądania wystawy dorobku zajęć. Miejsce spotkania integracyjnego – wystawy wybrane będzie stosownie warunków  pogodowych.
Od samego początku organizacji i realizacji projektu Fundacja współpracuje z wolontariuszami, który aktywne działają w wszystkich zadaniach projektu: od promocji i przygotowania bazy zajęciowej do przygotowania prac oraz wystawy. Uczestnicy projektu „Łagowski zaułek pomysłów artystycznych” otrzymają pamiątkowe dyplomy.

O pochodzeniu projektu informują  materiały promocyjne: ulotka zachęcającą do udziału w projekcie, plakat wystawy powstały na zajęciach, zaproszenia na wystawy  oraz nasza strona Internetowa.

01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01
01 01 01

Grupa nieformalna powstała w Łagowie w roku 2016

Możliwość komentowania jest wyłączona.