„Zaułek Sztuki”

Łagowski Dom Artysty zaprasza do udziału w projekcie powstania w Łagowie miejsca pamięci jego słynnych gości pod nazwa „ZAUŁEK SZTUKI”.

Działalność kulturalna w Łagowie sięga lat powojennych (od 1948 r.). Począwszy od plenerów malarskich, Lubuskiego Lata Filmowego i wielu innych działań kulturalnych. Plenery malarskie nieprzerwanie trwają do tej pory, a Artyści przyjeżdżający z różnych stron świata stanowią naturalną promocję Łagowa, gminy i Ziemi Lubuskiej przenosząc jej piękno na płótna, które trafiają do międzynarodowych galerii, muzeów, kolekcji i na wystawy.
Projektu „ZAUŁEK SZTUKI” zakłada uwiecznienie znaczących dla Łagowa twórców i artystów którzy zostawili tu ślady swojego mistrzostwa artystycznego i zapisali się w kulturalnym życiu i pamięci łagowian.

02.06.2015 o godz. 16:00 w Świetlicy Środowiskowej w Łagowie odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne komitetu projektu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Pierwsza faza projektu zakłada m.in. odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej poświęconej słynnej malarce wieloletniej organizatorce plenerów łagowskich – Jolancie Zdrzalik, połączone z prezentacjami jej dzieł i uczestników plenerów w Łagowie, Zielonej Górze oraz Gorzowie Wlkp. w czasie trwania XXII edycji Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Niebo w Zieleni” im. Jolanty Zdrzalik w Łagowie.
W naszych planach uwzględniamy upamiętnienie artystów z wszystkich dziedzin sztuki: muzyka, teatr, kino i in.

Honorowy Patronat nad projektem „ZAUŁEK SZTUKI” przejmuje Pani Wojewoda Katarzyna Osos. Honorowym Prezesem komitetu organizacyjnego został Wójt Gminy Łagów – Czasław Kalbarczyk. Ponadto projekt wspierają: Mieszkańcy Łagowa, Przedstawiciele Urzędów i Instytucji Państwowych, Przedstawiciele Firm i Spółek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.